Sid Meier’s Civilization V

Sid Meier’s Civilization V
  -78%170 Kč

  Pro členy NK Sleva a další výhody -3 %

  Civilization V je již pátým dílem série Civilization od amerických Firaxis. Hlavní změnou v novém díle je rozdělení mapy, ta již není dělená na čtverce, ale na šestiúhelníky, takže vzniklo hexové pole typické pro tahové strategie. Na jedno políčko na mapě nově lze umístit jen jednu jednotku. Větší armády tak zabírají větší část herní mapy. Pokud vaše jednotka narazí na nepřátele, zobrazí se grafická tabulka, v ní se porovnají síly obou pluků, zhodnotí se terén a zobrazí se finální verdikt boje.

  Velkou součást hry tvoří také diplomatická stránka, ta je v pátém díle o něco málo ochuzena. Například státní rozpočet již nelze procentuálně dělit mezi pokladnu, výzkum a kulturu, stát se nově řídí sám a pokud budete chtít udělat nějaké změny, musíte navštívit všechna města a nastavit jim v interním hospodaření dělení financí. Pokud ve hře uzavíráte obranné pakty, útočné aliance nebo domlouváte obchodní embarga, nemáte o svém spojenci, či soupeři téměř žádné informace. Jeho celkovou úroveň lze odhadnout jen z jeho celkového skóre a množství zlata ve státní pokladně. Tvůrci totiž odstranili informace o vyspělosti politického zřízení a nejlepší jednotce v armádě.

  Z herních módů hra nabízí již tradičně kampaň, ve které si vyberete jednu z celkem devatenácti civilizací a k tomu získáte i různé bonusy. Pokud si například zvolíte USA, povede vás George Washington a vaše jednotky získají větší dostřel. Od samotného začátku vám jsou k dispozici čtyři poradci, ti vám dávají rady na téma vojsko, ekonomie, zahraniční politika a věda. Hra má také svou vlastní síť, zde si můžete vytvořit vlastní profil, diskutovat, měnit mapy s ostatními a samozřejmě s nimi i soupeřit.

  Platforma: Steam
  Datum vydání: 23. zář. 2010
  Kategorie: Strategie
  Doporučený věk: 16
  Jazyková verze: EN
  Vydavatel: 2K Games

  Sid Meier’s Civilization V

  Minimální požadavky

  OS: Windows Vista SP2/ Windows 7
  Processor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz or AMD Athlon X2 64 2.0 GHz
  Memory: 2GB RAM
  Graphics:256 MB ATI HD2600 XT / nVidia 7900 GS
  Hard Drive: 8 GB Free

  Doporučené požadavky

  OS: Windows Vista SP2/ Windows 7
  Processor: 1.8 GHz Quad Core CPU
  Memory: 4 GB RAM
  Graphics: 512 MB ATI 4800 / nVidia 9800
  Hard Drive: 8 GB Free

  Mohlo by Vás zajímat
   Sudden Strike 4
   -86%
    Sins of a Solar Empire: Trinity
    -71%
     Worms Revolution: Funfair
     -54%
      Across The Rhine
      -15%
       Freight Tycoon Inc.
       -60%
        Worms: Clan Wars
        -80%

        MenuX

        Provozovatel webu, , se sídlem , IČ: , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

        Souhlasím