Noita

Noita
  --6%520 Kč

  Pro členy NK Sleva a další výhody -3 %

  Noita, to ve finském jazyce znamená čarodějnice, a právě jedné takové magické bytosti se ujmete ve hře stejného jména od studia Nolla Games. Jde o pixelartovou roguelike, v níž procházíte náhodně generovaným světem a jediná smrt vás pošle zpátky na začátek vaší cesty. To všechno zní tak standardně, až se z toho jednomu chce zívat, ale pokud se vaše herní mládí aspoň trochu podobalo tomu našemu, z letargie vás zaručeně vytrhne zmínka o jedné z hlavních inspirací – červí střílečce Liero. I tady si totiž prokopáváte cestu úrovní, tentokrát za pomoci vlastnoručně vytvořených kouzel. 

  Autoři k vývoji používají vlastní engine trefně pojmenovaný Falling Everything Engine, protože v temném podzemí vám na hlavu vážně může spadnout prakticky cokoli. Každý pixel je fyzikálním objektem, který se chová jako pevná látka, plyn, kapalina atd., takže vůbec není problém prorazit nádrž s vodou a všechny své nepřátele utopit, nebo třeba roztavit sníh ohýnkem. Jindy zase stoupnete na nestabilní terén a už se řítíte do hlubin. Trailer tyhle hrátky s terénem myslím předvádí velice názorně.

  Líbí se nám, že stejně jako v Lieru zde některé schopnosti disponují s až překvapivě ničivým potenciálem. Kdysi jste do díry naházeli neskutečnou hromadu banánů a se zacpanýma ušima čekali na žlutavou explozi, tentokrát vám k vaší vlastní verzi Hirošimy dopomůžou bleskové vlny, ohnivé jazyky nebo kyselinová břečka… A když vám začnou docházet životy, můžete chlemtat nepřátelskou krev. Finská ježibabí mytologie zřejmě nebude o nic jemnější než ta středoevropská.

  Noita se jednoho dne ocitne v předběžném přístupu, ale autoři zatím nejsou schopni sdělit ani rok – na jejich stránkách se skví vágní cifra 201x. Soudě dle současného stavu hry předvedeného ve videu je však prakticky jisté, že se dočkáte buď letos, nebo příští rok, a to na PC.

  Platforma: Steam
  Datum vydání: 24. zář. 2019
  Kategorie: Akční
  Doporučený věk: 12
  Jazyková verze: EN
  Vydavatel: Nolla Games

  Noita

  Minimální požadavky

  Operační systém: Windows Vista, 7, 8/8.1, 10
  Procesor: Intel i5
  Paměť: 4 GB RAM
  Grafická karta: 512MB VRAM
  Pevný disk: 1 GB

  Doporučené požadavky

  Operační systém: Windows Vista, 7, 8/8.1, 10
  Procesor: Intel i5
  Paměť: 8 GB RAM
  Grafická karta: 1024MB VRAM
  Pevný disk: 1 GB

  Mohlo by Vás zajímat
   TEKKEN 7 - Deluxe Edition Xbox One
   -2%
    Loot Hero DX
    -40%
     Brothers - A Tale of Two Sons
     -80%
      The Flame in the Flood
      -85%
       Soul Saber 2
       -78%
        Starpoint Gemini Warlords
        -84%
         Alien Rampage
         -60%
          Nongünz
          -70%

          MenuX

          Provozovatel webu, , se sídlem , IČ: , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

          Souhlasím