1775: Rebellion

1775: Rebellion
  -80%120 Kč

  Pro členy NK Sleva a další výhody -3 %

  1775: Rebellion je lehká válečná hra, která nechá hráče prožít americký boj za nezávislost, ať už v roli „rebelů“, tj. kontinentální armády a milic patriotů, nebo v roli britské armády a jí věrných milic loajalistů. Tyto čtyři frakce tvoří dvě znepřátelené strany, které spolu bojují o vojenskou kontrolu nad americkými koloniemi, na hracím plánu rozdělenými na různý počet sektorů.

  Délka hry není pevně stanovena a může trvat od 3 do 8 kol (válečných let). V každém kole se pořadí hráčů (frakcí) určuje náhodně. Každá frakce má k dispozici svůj balíček 12 karet, které slouží primárně jako „rozkazy pohybu“, a sadu speciálních kostek, které se používají v boji.

  Hráči mají na začátku každého kola v ruce 3 karty. Na začátku svého tahu může hráč dané frakce nasadit na hrací plán dvě nové jednotky posil a pak musí zahrát z ruky právě jednu kartu pohybu, popř. i karty speciální s jednorázovým efektem. Na kartě pohybu je vždy uveden typ pohybu (pozemní x námořní), počet oddílů a počet sektorů, o které se může každý z uvedeného počtu oddílů posunout. Pokud se oddíl dostane na pole s nepřátelskými jednotkami, dochází k boji. Jako první háže kostkami obránce, pak útočník, a oba se střídají tak dlouho, dokud se v daném sektoru nenachází jen jednotky jedné strany. Bojové kostky mají na stěnách 3 různé symboly - zásah (jedna ze soupeřových jednotek je mrtvá), útěk (jedna vlastní jednotka uteče z boje) a taktické rozhodnutí (hráč si může vybrat, zda jeho jednotka bude pokračovat v boji, nebo z boje ustoupí na sousední pole neovládané nepřítelem). Počet kostek i zastoupení symbolů na jejich stěnách se liší dle frakce - např. britské jednotky nemají na kostkách ani jeden symbol útěku z bitvy. Jednotky, které utekly z boje, se vrací do hry na začátku následujícího tahu dané frakce. Na mapě jsou na začátku hry kromě čtyř základních frakcí i jednotky neutrálních indiánů, které mohou být v průběhu hry připojeny k libovolné frakci a poté využity v boji. Pomocí speciálních karet mohou do hry přijít i francouzské jednotky na straně rebelů a němečtí žoldáci v britských službách.

  Každá frakce má v balíčku jednu speciální pohybovou kartu - kartu dohody. Po jejím zahrání se tato karta neodhazuje jako ostaní, ale položí se vedle hracího plánu. Pokud obě spřátelené frakce mají vyloženou kartu dohody, hra v daném kole končí a vítězem se stává ta strana, která ovládá více kolonií. Hra může skončit i remízou.

  Kromě základního scénáře obsahují pravidla i scénář dobývání Quebecu s lehce upravenými pravidly.

  Platforma: Steam
  Datum vydání: 29. zář. 2016
  Jazyková verze: EN
  Vydavatel: HexWar Games

  1775: Rebellion

  Minimální požadavky

  Operační systém: Windows XP SP2 a lepší
  Procesor: 2 GHz
  Paměť: 2 GB
  Grafická karta: 256 MB
  Pevný disk: 500 MB

  Doporučené požadavky

  Operační systém: Windows 7 a lepší
  Procesor: 2 GHz
  Paměť: 3 GB
  Grafická karta: 256 MB
  Pevný disk: 500 MB

  Mohlo by Vás zajímat
   Knights of Honor
   -35%
    Tank Battle: North Africa
    -71%
     Victoria II: A House Divided
     -24%
      Heroes of Annihilated Empires
      -67%
       Tank Battle: Blitzkrieg
       -71%
        Battle Academy 2: Eastern Front
        -82%
         Mysterium - Secrets & Lies
         --7%
          Siege of Turtle Enclave
          -53%
           World War II: Panzer Claws
           -76%

           MenuX

           Provozovatel webu, , se sídlem , IČ: , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

           Souhlasím